وضع آب و هوا اسلحه سیاسی اسلامی تروریستی

وضع آب و هوا: اسلحه سیاسی اسلامی تروریستی روز گذشته روز چهارشنبه حمله تروریستی نمایندگان مجلس عملیات تروریستی مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی راه‌حل پرسشها در دنیا اسلام لوله تفنگ نیست / روحانی

رئیس جمهور، خبر ملت کشور عزیزمان ایران را خبر دوستی و روابط نزدیکتر با ملت بزرگ هندوستان دانست و با تاکید بر اینکه ما خواهان روابط صمیمانه تر و نزدیکتر دو ملت ب

راه‌حل پرسشها در دنیا اسلام لوله تفنگ نیست / روحانی

روحانی: راه حل پرسشها در دنیا اسلام لوله تفنگ نیست

عبارات مهم : اسلام

رئیس جمهور، خبر ملت کشور عزیزمان ایران را خبر دوستی و روابط نزدیکتر با ملت بزرگ هندوستان دانست و با تاکید بر اینکه ما خواهان روابط صمیمانه تر و نزدیکتر دو ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران و هندوستان در تمامی زمینه ها هستیم، گفت: کشور عزیزمان ایران و هندوستان پیوند تاریخی و فرهنگی، فرای روابط سیاسی و اقتصادی دارند و این ریشه تاریخی و فرهنگی دو ملت، یکی است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه پنجشنبه در دیدار نخبگان، علمای دینی و رهبران جامعه اسلامی حیدر آباد، با بیان اینکه مسلمانان با هم برادرند و اسلام جهت سعادت همه انسانها هست، تصریح کرد: ادیان جهت استقرار خوبی ها و از بین بردن مفاسد آمده اند و مسلمانان در این زمینه وظیفه دینی دارند.

راه‌حل پرسشها در دنیا اسلام لوله تفنگ نیست / روحانی

رئیس جمهور با ابراز خرسندی از حضور در میان مردم مسلمان حیدرآباد و کشور زیبای هندوستان در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: حضورم در حیدرآباد به معنای آن است که کشور عزیزمان ایران و هندوستان یک پیوند تاریخی و فرهنگی فرای روابط اقتصادی و سیاسی دارند و دو ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران و هند در طول دهه ها به عنوان مردمانی که دارای ریشه تاریخی و فرهنگی یکسان بوده اند، در کنار هم قرار داشته اند.

روحانی اظهارداشت: خبر من به عنوان نماینده ملت کشور عزیزمان ایران به تمام مردم کشور بزرگ هند و بویژه شهر تاریخی حیدرآباد خبر برادری و دوستی ملت کشور عزیزمان ایران جهت ملت هندوستان است.

رئیس جمهور، خبر ملت کشور عزیزمان ایران را خبر دوستی و روابط نزدیکتر با ملت بزرگ هندوستان دانست و با تاکید بر اینکه ما خواهان روابط صمیمانه تر و نزدیکتر دو ملت ب

رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران خواهان روابطی صمیمانه تر و نزدیکتر میان دو ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران و هند در تمام زمینه ها است.

روحانی خاطرنشان کرد: از نظر آئین مقدس اسلام اهداف بلندی داریم که آن اهداف فراتر از مذاهب متفاوت است و ما همه به پیروی از قران و پیامبر اسلام (ص) جهت استقرار خوبی ها بر روی زمین و از بین بردن بدی ها ومفاسد مسوولیت داریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه وظیفه مهم تمام انسان های مومن به اسلام، پیامبر (ص) و قرآن مجید در کنار داشتن روابط ولایی نسبت به یکدیگر، امربه معروف و نهی از منکر هست، گفت : امر به معروف به معنای استقرار نیکی ها و خوبی ها و نهی از منکر به معنای تلاش جهت زدودن بی اخلاقی و مفاسد در جامعه است.

راه‌حل پرسشها در دنیا اسلام لوله تفنگ نیست / روحانی

روحانی با اشاره به اینکه مسلمانان از نظر اسلام دارای نشانه والای انسانی هستند، اظهارداشت:براساس آموزه های پیامبر بزرگوار اسلام، همه پیروان مذاهب اسلامی علاوه بر اینکه باید با هم برادر و متحد باشند، مهم است نسبت به همه انسان ها هم دلسوز باشند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دو مقطع حساس تاریخی را می توان از مقاطع نزدیکی و ارتباط جوامع بشری با یکدیگر نامگذاری کرد، گفت: مقطع اول مربوط به حدود ۲۰۰ سال و شکل گیری صنعت خودرو، ریل و هواپیما مربوط می شود که به واسطه استفاده از تکنولوژی و صنعت، مسیر ارتباط ملت ها با یکدیگر کوتاهتر شد.

رئیس جمهور، خبر ملت کشور عزیزمان ایران را خبر دوستی و روابط نزدیکتر با ملت بزرگ هندوستان دانست و با تاکید بر اینکه ما خواهان روابط صمیمانه تر و نزدیکتر دو ملت ب

روحانی اضافه کرد: در آن مقطع کشورهای صنعتی مراکز بزرگ صنعتی را بوجود آوردند و به مواد اولیه ای نیاز پیدا کردند که عمدتا در کشورهای غیر صنعتی و در حال توسعه از جمله کشورهای اسلامی در آسیا و آفریقا بود و در این راستا جهت اینکه مواد اولیه را ارزانتر و محصول خود را گرانتر بفروشند متاسفانه رابطه ناعادلانه و غیرمنصفانه ای با ملت های دیگر برقرار کردند و بخشی از استثمار و استعمار از این مقطع نشات می گیرد.

رئیس جمهور گفت: با شکوفایی صنعتی، ارتباطی که می باید به روابط دوستانه و عادلانه تر بشریت منجر می شد متاسفانه به نوعی ظلم، استعمار و استثمار منجر گردید و ریشه جنگ به ظلم برمی گردد و در چنین شرایطی جنگ به عنوان دفاع از حقوق یک جامعه شروع می شود.

راه‌حل پرسشها در دنیا اسلام لوله تفنگ نیست / روحانی

روحانی خاطرنشان کرد: زمانی که مسلمانان دارای علم و دانش بودند و غرب از آن فاصله داشت، ما بدون منت علم خود را در اختیار آنان قرار دادیم ولی زمانی که غربی ها به دانش و تکنولوژی رسیدند مانند ما واکنش‌ها نکردند و هنوز هم حاضر نیستند تکنولوژی و صنعت خود را عادلانه و منصفانه در اختیار دیگران قرار دهند.

رئیس جمهور با طرح این پرسش که با وجود این شرایط چه راهی فراروی مسلمانان قرار دارد، گفت: تنها راهی که پیش رو داریم وحدت و اتحاد و تلاش مضاعف در کسب علم و دانش است آیا که خداوند استعداد علم و دانش را در اختیار همه انسان ها قرار داده و در این راه تنها نیازمند تلاش مضاعف، جهاد و وحدت هستیم.

روحانی با بیان اینکه دنیای غرب کشورهای اسلامی را با ایجاد اختلاف به خودشان مشغول کرده هست، اظهارداشت: اختلافات موجود در حالی است که شیعه و سنی قرن ها برادرانه در کنار هم زندگی می کردند و در عراق و سوریه تمام مذاهب همزیستی مسالمت آمیزی با یکدیگر داشتند و در این میان هندوستان را می توان موزه زنده همزیستی مسالمت آمیز مذاهب، ادیان و اعتقادات گوناگون توصیف کرد ولی امروز غربی ها میان مسلمانان فاصله انداخته و گروههایی به نام اسلام و جهاد تشکیل داده که ارتباطی با اسلام ندارند و از آنان به عنوان گروه های تکفیری یاد می کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: ندای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از روز نخست انقلاب اسلامی، ندای وحدت، استقلال، اتحاد و نگاه به شرق بوده است و بر این مبنا حرکت کرده ایم و در سالهای اخیر نیز در کنار ملت های منطقه تلاش داشته ایم جنگ و خشونت برطرف شود.

روحانی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف و اولویت های مهم جمهوری اسلامی ایران، برقراری روابط صمیمانه و برادرانه با همه کشورهای اسلامی و منطقه هست، اظهارداشت: نمی خواهیم با هیچ کشور اسلامی و کشورهای منطقه و ملت های دوست خود، فاصله داشته باشیم و اگر مشکلی در دنیا اسلام وجود دارد، راه حل آن لوله تفنگ و نظامی نیست بلکه با منطق، استدلال و گفت و گو می توان مسایل را برطرف کرد.

رئیس جمهور در ادامه، گسترش فناوری ارتباطات ، اینترنت و دیجیتال را از مقاطع دیگر تاریخی نزدیکی جوامع بشری برشمرد و اظهارداشت: این مقطع از آخرهای قرن پیش شروع شده است و باید مسلمانان هوشیار باشند که به مانند مقطع قبلی ، غربی ها واکنش‌ها غیرمنصفانه ای با ما نداشته باشند.

روحانی با بیان اینکه با ارتباطات جدید، شرایط خاصی در عرصه فرهنگی میان ملت ها ایجاد شده است ، گفت: امروز همه دروازه ها و مرزها گشوده شده است و ملت ها و بویژه جوانان ، بدون روادید و تنها با یک گوشی تلفن همراه هوشمند می توانند با آن سوی دنیا ارتباط برقرار کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز وظیفه سنگینی بر دوش فرهیختگان ، علما ، بزرگان دین و دلسوزان فرهنگ ملت ها قرار دارد، افزود: تکنولوژی نوین ارتباطی ضمن اینکه می تواند جهت تقویت و ترویج ارتباطات فرهنگ و دینی ، کسب و کار و علم و دانش بافایده باشد ولی در عین حال باید به جوانان آموزش داده شود که هرگز دنیای صنعتی مجددا در سایه تحولات نوین، ظلم دیگری بر ملت ها تحمیل کند.

روحانی اظهارداشت: در مقطع صنعتی ، معادن و ذخایر معدنی به غارت رفت و امروز ممکن است منابع غنی فرهنگی و اعتقادی غارت شود و راه مواجهه و جلوگیری از این اتفاق ، بازگشت به اسلام واقعی و معرفی صحیح آموزه های قران و پیامبر اسلام است .

رئیس جمهور گفت: اگر چنین احساس شود که نسل جوان به ندای اسلام به درستی گوش نمی دهند و احیانا از سیره پیامبر اسلام (ص) فاصله گرفته اند ، این عنوان تقصیر جوانان نیست بلکه کوتاهی از جانب نخبگان و بزرگانی است که به درستی و با زبان روز آموزه های دینی را تبیین نکرده اند.

روحانی افزود: امروز مقطع تاریخی جدیدی است و باید استوارتر و آماده تر از گذشته و عالم به وقت بودن در مسیر ترویج و تبیین آموزه های دینی گام برداشت.

رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز هم اسلام می تواند زندگی دنیوی و معنویت انسان ها را به خوبی اداره کند، گفت:پیام انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران به دنیا این بود که دین اسلام تنها وظایف فردی و خانوادگی نیست بلکه اسلام قدرتی دارد که می تواند بخش های متفاوت یک جامعه را به خوبی اداره و مدیریت کند و دارای ابعاد متفاوت سیاسی ، روابط بین الملل ، احکام اجتماعی و قضایی است و جهت اداره بشر در هر عصر و زمانی کاربرد دارد.

روحانی با تاکید براحساس رسالت سنگین در مقطع حساس کنونی از سوی نخبگان و بزرگان دینی گفت: هر عالم و نخبه ای که نفوذ بیشتری دارد بار رسالت سنگین تر بر دوش دارد.

رئیس جمهور گفت: ملت کشور عزیزمان ایران خواهان آن است که با همکاری همه ملت های منطقه بحران ها و پرسشها را از پیش پای مسلمانان منطقه بردارد و راه آن این است که همه با وحدت ، یگانگی و برادری و با سرمشق قراردادن زندگی پیامبر اسلام(ص) در کنار یکدیگر قرار بگیریم.

روحانی تصریح کرد: از طریق صلح و گفت وگو با دیگران و البته در صورت لزوم با دفاع و ایستادگی باید بتوانیم وظیفه و رسالت خود را در عصر امروز به آخر برسانیم .

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن های می خواهند اسلام را دین خشونت معرفی کنند درحالی که اسلام دین مدارا و دوستی است ، گفت: دمکراسی ، مهربانی و برادری را پیامبر اسلام به ملت ها آموخته است و اگر پیرو راه پیامبر اسلام باشیم پیروز و موفق خواهیم بود و کسی نمی تواند به اسلام آسیبی برساند به شرط آنکه اسلام را به درستی درک کرده و به درستی تبیین کنیم.

پیش از سخنان مدیر جمهور، حجت الاسلام و المسلمین مهدوی پور نماینده ولی فقیه در شبه قاره هند، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید نثار حسین و مولانا مفتی خلیل احمد صاحب، از علمای جامعه اسلامی هند، از تلاش های جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت تقویت وحدت و برادری میان مسلمانان و مذاهب اسلامی تجلیل کردند.

واژه های کلیدی: اسلام | ایران | اسلامی | پیامبر | مسلمانان | رئیس جمهور | رئیس جمهور | جامعه اسلامی | انقلاب اسلامی | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs